• Płatności
  • Dostawy
Kawa pełne ziarna
Kawa pełne ziarna

Kawa pełne ziarna

Kawa w całych ziarnach
Na pierwszy rzut oka nie widać, ile kosztuje niepozorne ziarno kawy. Ale ziarna kawy są prawdziwym cudem przyjemności. Podczas procesu palenia można wytworzyć do 800 aromatów, dzięki czemu zaparzona kawa jest ulubionym napojem Polaków. W RUDEPOL.pl  możesz zamówić całe ziarna kawy przez Internet dla swojego w pełni automatycznego ekspresu do kawy lub do samodzielnego mielenia. Oferujemy duży wybór kaw premium, które poruszają zmysły.
Skąd pochodzi ziarno kawy?​
Ziarno kawy jest nasionem rośliny kawy, której czerwone owoce przypominają wiśnie. Dlatego często mówi się o wiśniach kawowych. Aby uzyskać zyski, krzewy kawy potrzebują zrównoważonego klimatu bez nadmiernych wahań klimatu. Główne obszary uprawy to wyżyny Ameryki Środkowej, Wietnamu, Indonezji, Etiopii, Indii i Gwatemali. Chociaż istnieje ponad 400 różnych rodzajów kawy, uprawiane są tylko dwa najważniejsze rodzaje kawy: Arabica i Robusta.
Właściwa mieszanka zapewniająca doskonałą przyjemność z picia kawy​
Dla niektórych miłośników kawy ważne jest, aby cieszyć się czystą kawą. Kawa Arabica oznacza niskokwasową przyjemność z mniejszą ilością kofeiny. Ziarna arabiki mają wysoki udział aromatycznych olejków kawowych, które nadają kawie delikatną słodycz i niuanse owocowo-jagodowe. Ziarna robusty są - jak sama nazwa wskazuje - bardziej wytrzymałe. Kawa Robusta rośnie na niskich obszarach i zapewnia większą wydajność. Jego aromat jest raczej ziemisty i nieco gorzki. Ze względu na niższą zawartość oleju ma głębszą pianę. Przy odpowiednim przygotowaniu można to również osiągnąć dzięki kawom Arabica.
Wiele kaw opiera się na składzie obu rodzajów ziaren, aby stworzyć wrażenia smakowe, które uzupełniają odpowiednie cechy rodzajów kawy. Aby uzyskać harmonijny smak, różne ziarna, w różnych proporcjach mieszania i stopniach pieczenia, są dokładnie skoordynowane dla mieszanki.
Palenie tworzy aromat kawy
Aby zrobić aromatyczne ziarno kawy z nasion rośliny kawy, palenie jest najważniejszym procesem w produkcji kawy. Aby się nie paliły, ziarna kawy są prażone w bębnie w stałej temperaturze 220-250 °. Zmienia to skład chemiczny ziaren kawy. Skrobia zmienia się w cukier, powstają kwasy, inne są rozkładane i powstają oleje odpowiedzialne za aromat. Aby to utrzymać, ważne jest, aby nie przekraczać właściwej temperatury i czasu pieczenia. W przeciwnym razie oleje się palą, a kawa traci smak. Im delikatniejsze jest palenie, tym lepsze są smaki kawy. Po procesie palenia kawa jest schładzana tak szybko, jak to możliwe, aby uzyskać pożądany stopień palenia.
Czy kawę powinno umieszczać w lodówce?
Możesz pomyśleć, że kawa jest w dobrych rękach w lodówce. Jest tam chłodno i ciemno, ale także wilgotno. Ponadto kawa przechowywana w lodówce może szybko nabrać zapachu innych produktów spożywczych. Zamrażarka nadaje się tylko do długotrwałego przechowywania ziaren kawy. Zaletą zamrażania próżniowego jest to, że aromaty nie mogą się wydostać, ale aromat cierpi również na zmiany temperatury i dlatego należy go powoli rozmrażać przed zaparzeniem.

Jest 314 produktów.

Pokazano 1-24 z 314 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: FG1036239552

Marka: Gorilla

Kawa ziarnista Gorilla Espresso Delicato 1000 g

favorite favorite_border

Kawa pełne ziarna Gorilla Espresso Delicato 1000 g. 100% czystej kawy Ta kawa espresso jest palona zgodnie z włoskim smakiem. Gwarantuje maksymalne wykorzystanie każdego rodzaju ekspresu, a jednocześnie daje przyjemność z filiżanki prawdziwej kawy espresso we włoskim stylu. Średnio mocna, łagodnie palona. Palona zgodnie z północnowłoską tradycją....

Cena 91,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: FG1036305203

Marka: MOAK

Kawa Moak Single Origin Ethiopia LIMU 1000 g Pełne Ziarna

favorite favorite_border

Kawa Moak Single Origin Ethiopia LIMU 1000 g Pełne Ziarna Wyprodukowane ze 100% ziaren arabiki. Kawa z Etiopii, która jest naturalnie zbierana. Pikantne espresso z kwiatowymi nutami i przyjemną kwaskowatością. Moak jest uprawiana na wyżynach Etiopii na wysokości od 1500 do 1800 m n.p.m. i zbierana w sposób naturalny. Po umyciu średniej wielkości ziarno...

Cena 185,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: FG1036391287

Marka: Hausbrandt

Kawa pełne ziarna Hausbrandt Nonnetti Espresso 1000 g

favorite favorite_border

Kawa pełne ziarna Hausbrandt Nonnetti Espresso 1000 g. Hausbrandt od ponad 100 lat tworzy mieszanki kaw, które są cenione przez miłośników kawy na całym świecie. Hausbrandt Nonnetti to cudownie kremowa mieszanka 80% ziaren Arabiki i 20% Robusty. doskonała kawa z pianką, niewielką kwasowością, pełna smaku. Hausbrandt Nonnetti jest doskonały zarówno jeśli...

Cena 152,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: FG1036239549

Marka: Gorilla

Kawa ziarnista Gorilla Bar Crema 1000 g

favorite favorite_border

Kawa pełne ziarna Gorilla Bar Crema 1000 g kawa bezpośrednio z Niemiec. 100% czystej kawy Ta kawa espresso jest palona zgodnie z włoskim smakiem. Gwarantuje maksymalne wykorzystanie każdego rodzaju ekspresu, a jednocześnie daje przyjemność z filiżanki prawdziwej kawy espresso we włoskim stylu. Specjalna mieszanka zapewnia niezwykły charakter i moc, która...

Cena 80,00 zł
Więcej
W magazynie
100% kupujących poleca tego sprzedawcę
66 0 z ostatnich 12 miesięcy
Średnia z 66 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 4.9
  • Koszt wysyłki 4.8
  • Obsługa kupującego 4.9
  • Wszystko ok!

  • Brak zastrzeżeń. Polecam.

  • Tylko darmowej przesyłki brak....

  • Wszystko zgodnie z opisem POLECAM

  • Szybko, doskonały kontakt, dobra cena. Polecam