• Płatności
  • Dostawy
Kakao
Kakao

Kakao

Pełny aromat najlepszej czekolady w filiżance - daj się skusić szerokiemu wyborowi wybornych czekoladek do picia w RUDEPOL.pl Niezależnie od tego, czy jest przygotowywany jako rozgrzewający gorący napój, czy dobrze schłodzony - dzięki pysznemu kakao zapewnisz słodką przerwę. Jeśli podoba ci się pełny smak ciemnej czekolady lub coś bardziej niezwykłego, nasza oferta obejmuje również ciemne kakao i białą czekoladę do picia z prawdziwą szwajcarską czekoladą.
Czekolada cię uszczęśliwia
Uwodzicielski smak czekolady sprawia, że jesteś szczęśliwy. Może to częściowo wynikać z faktu, że czekoladowy aromat budzi wspomnienia z dzieciństwa u wielu osób. Wielu dorosłych od dzieciństwa zachowało ukochane rytuały, takie jak kakao na śniadanie lub gorąca czekolada, aby je rozgrzać.
Ale można również wyjaśnić chemicznie, dlaczego kakao i czekolada zapewniają dobry nastrój. Jest za to odpowiedzialny hormon szczęścia, serotonina. Nie jest to zawarte w czekoladzie, ale powstaje, gdy aminokwas zawarty w zamian tryptofan ulega rozpadowi w ludzkim ciele. Ciesz się chwilą szczęścia z asortymentem w rudepol.pl
Kakao - pochodzenie, zbiór i przetwarzanie
Gorąco - tak najlepiej kakao pije się, ale drzewo kakaowe, z którego nasion - ziaren kakaowych - jest kakao, pochodzi pierwotnie z regionów Ameryki Południowej o gorącym klimacie. Aby uzyskać optymalny wzrost z owocami o wysokiej wydajności, drzewo kakaowe potrzebuje dużo ciepła, deszczu, ale także cienia. Warunki te można również znaleźć w Ameryce Środkowej, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej, dlatego 70% kakao jest uprawiane i zbierane na plantacjach w Afryce Zachodniej. Ponad 30% światowych zbiorów kakao pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce Zachodniej.

Drzewo kakaowe dorasta do 15 metrów wysokości. Dla lepszych warunków zbioru drzewa tropikalne są przycinane na wysokość od dwóch do pięciu metrów. Drzewo kakaowe owocuje przez cały rok. Owoc o długości 30 centymetrów i wadze do 500 g jest zbierany dwa razy w roku na plantacjach. Wewnątrz znajduje się około 50 nasion kakao - zwanych także ziarnami kakaowymi. Nawiasem mówiąc, kwiaty nie są zapylane przez pszczoły jak w kawie, ale przez małe komary.

Nasiona kakao są dalej przetwarzane, dzięki czemu aromatycznie pachnące kakao ogrzewa ciało i duszę. Podczas zbiorów owoce rosnące bezpośrednio na pniu są ścinane maczetą - ale bez uszkadzania pnia drzewa kakaowego. Owoce otwierają się maczetą, a nasiona są rozkładane do fermentacji. Nasiona kakao są osadzone w białej, słodkiej miazdze, która fermentuje przez około dziesięć dni. Kakao rozwija swój typowy smak podczas fermentacji. Ziarna kakaowe są następnie tradycyjnie suszone na słońcu lub w piecach. Po wysuszeniu ziarna skurczyły się do 50% ich pierwotnej wielkości, są pakowane w worki i wysyłane do krajów produkujących czekoladę, głównie do Europy i Ameryki Północnej.
Kakao w proszku, masło kakaowe, śruta kakaowa - najlepszy smak z ziaren kakaowych
Aby uzyskać doskonałą przyjemność z kakao, ziarna kakaowe są najpierw pieczone ostrożnie, a następnie łamane w celu oddzielenia łusek od rdzenia. Fragmenty ziaren kakaowych nazywane są śrutami kakaowymi. Są oferowane jako przekąska, do pieczenia lub gotowania. Masa kakaowa jest dalej mielona z jąder, które są następnie przetwarzane na czekoladę i czekoladę do picia. W celu przetworzenia na drobny proszek kakaowy masę kakaową prasuje się w celu oddzielenia masła kakaowego. Pozostały placek prasowy jest oddźelony i zmielony na drobny proszek kakaowy.

Jest 102 produktów.

Pokazano 1-24 z 102 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: FG1035451257

Chocolaterie Monbana Pure Cocoa 100% Kakao 200g Czekolada do picia

favorite favorite_border

Chocolaterie Monbana Pure Cocoa 100% Kakao, 200g Czekolada do picia z Monbana to specjalna specjalność francuskiego producenta czekolady. Kreacje wykonane z francuskiej czekolady są ekskluzywnej jakości i obiecują wyjątkową przyjemność.Słodki smak pełnotłustego Monbana Pure Cocoa 100% kakao w proszku to rozkosz na ciepło i na zimno. Monbana Pure Cocoa...

Cena 47,76 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: FG1035451282

Marka: Fluff

Barú Fluffy Marshmallow 250g Czekolada do picia z małymi piankami

favorite favorite_border

Barú Fluffy Marshmallow Proszek czekoladowy 250g Czekolada do picia z małymi piankami W tej innowacyjnej czekoladzie do picia od Barú, w rzeczywistości miesza się małe pianki marshmallow, które są zaprojektowane tak, aby idealnie rozpuszczały się w gorącym mleku. To właśnie sprawia, że ​​ta gorąca czekolada jest tak „puszysta”.Barú Fluffy Marshmallow...

Cena 34,47 zł
Więcej
W magazynie
100% kupujących poleca tego sprzedawcę
65 0 z ostatnich 12 miesięcy
Średnia z 65 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 4.9
  • Koszt wysyłki 4.8
  • Obsługa kupującego 4.9
  • Wszystko ok!

  • Brak zastrzeżeń. Polecam.

  • Tylko darmowej przesyłki brak....

  • Wszystko zgodnie z opisem POLECAM

  • Szybko, doskonały kontakt, dobra cena. Polecam