• Płatności
  • Dostawy
Social Coffee
Social Coffee

Social Coffee

Tak zwane kawy społeczne to produkty kawowe, z których wpływy ze sprzedaży (częściowo) trafiają bezpośrednio do projektów społecznych/ekologicznych. Ziarna kawy są kluczowym dobrem konsumpcyjnym, ponieważ ich uprawa może wiązać się z niekorzystnymi warunkami pracy i konsekwencjami ekologicznymi. Kawa organiczna i fair trade zapewnia uniwersalne standardy ekologiczne i ekonomiczne, co jest dobre dla środowiska i tworzy uczciwe relacje handlowe. Kawa społeczna jest często produkowana zgodnie z tymi standardami ORAZ koncentruje się bezpośrednio na konkretnym projekcie społecznym lub inicjatywie politycznej. Kawa staje się „kawą towarzyską”, gdy dochód trafia bezpośrednio i przejrzyście na projekt lub inicjatywę. Żadnego „zielonego” prania czy strategii marketingowej!

Social Coffee różni się również od Direct Trade Coffee, ponieważ charakteryzuje się tylko bezpośrednim zakupem surowców, a tym samym uczciwymi cenami i partnerstwem na równych zasadach. Direct Trade Coffee nie skupia się na konkretnych inicjatywach społecznych/politycznych.

Aktywne filtry

Indeks: FG1044355644

Marka: Solino

Solino Yirgacheffe, 250g ziarnista kawa

Solino Yirgacheffe, 250g ganze Bohne To kawa ziarnista z Etiopii, która ma wyjątkowy smak i aromat. Kawa jest produkowana przez palarnię Solino, która specjalizuje się w kawach specjalnych i tworzy miejsca pracy dla ludzi w kraju pochodzenia. Kawa jest wytwarzana z odmiany Ethiopian Heirlooms, która pochodzi z regionu Yirgacheffe w Etiopii. Kawa jest...

Cena 67,22 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: FG1045754108

Marka: Café Royal

Café Royal Crema Professional Line ziarnista kawa 1000g

Café Royal Crema Professional Line, 1000g Bohnen To kawa o delikatnym i harmonijnym smaku, z nutami orzechów i czekolady. Jest to mieszanka ziaren arabiki i robusty z najlepszych plantacji na świecie, poddanych średniemu prażeniu. Kawa ta nadaje się do przygotowania kawy typu Cafe Crema, z wyjątkowo grubą i trwałą pianką.

Cena 128,93 zł
Więcej
W magazynie